1. Tekstilmozaīka – angļu valodā Patchwork & Quilt  pie mums pazīstama ir tikai nesen. Šīs tehnikas vēsture ir ļoti sena.

  Pārceļotāji no Eiropas uz Ameriku labākas dzīves meklējumos darināja sadzīvē lietojamus priekšmetus no drēbju atgriezumiem. Sākumā  tās galvenokārt bija  segas. Auduma gabaliņus sašuva ar vīlītēm izstrādājuma kreisajā pusē. Parasti segai bija virsējā , dekoratīvā kārta un kreisā – aizmugures daļa. Dienvidos šie priekšmeti ieguva vairāk dekoratīvu nozīmi , bet ziemeļu apvidos rodas jauns tekstilmozaīkas veids – Quilt ,kas  burtiskā tulkojumā nozīmē vatējums ar dekoratīvu stepētu rakstu. Tas nozīmē , ka starp segas virsējo un apakšējo daļu ielika vidējo slāni . Lai visas trīs kārtas turētos kopā , tās sastiprināja ar dekoratīviem dūrieniem.

  Tas arī bija impulss tālākai tekstilmozaīkas attīstībai.Gan Amerikā gan Eiropā un citur pasaulē sievietes izdomāja savus rakstus un metodes. Tradicionālajās Patchwork&Quilt tehnikās ir sastopami tādi pazīstami nosaukumi kā '' Log cabin '', Crazy- Patchwork, Scrap-Quilts, Bargello utt. Raksti veidojas no ģeometriskām formām .Tie ir kvadrāti , trīsstūri , apļi u.c. formas , kas tiek sakārtoti fantastiskos rakstos.

  Tas ir process, kas turpina attīstīties un pilnveidoties vēl šodien. Ja agrāk to veica ar rokām, tad tagad mūsu rīcībā šūšanai un stepēšanai jeb Quiltingam ir šujmašīnas ar fantastiskām rakstu izšūšanas iespējām.

  Tekstilmozaīka kā mākslas veids ir strauji attīstījusies. Tās popularitāte ir augusi tieši pēdējos divdesmit gados. To izmanto apģērbu šūšanai, sadzīves priekšmetiem, interjeru objektiem un ar īpašu vērienu mākslas darbos.

  Tekstilmozaīka ir izplatīta visā pasaulē. Tiek izdotas grāmatas, žurnāli, katalogi , materiāli , darba rīku komplekti, kas nepieciešami strādāšanai tekstilmozaīkas tehnikās.

  Tiek organizēti kursi par dažādām tēmām un tehnikām, izstādes un simpoziji. Vispopulārākie ikgadējie  festivāli ir Francijā /St. Marie aux Mines, Anglijā/Birminghamā, Čehijā/Prāgā u.c.

  Tekstilmozaīka ir ļoti sena un arī mūsdienīga māksla. Aicinu visus ienākt šajā brīnumu pasaulē!

 2. British designer Lisa Whatmough

  British designer Lisa Whatmough

  Dear Jane - 19.gs.

  Dear Jane - 19.gs.

  Tristan Quilt

  Tristan Quilt

  British designer Lisa Whatmough

  British designer Lisa Whatmough

  Dear Jane - 19.gs.

  Dear Jane - 19.gs.

  Tristan Quilt

  Tristan Quilt

  • 1

   British designer Lisa Whatmough

  • 2

   Dear Jane - 19.gs.

  • 3

   Tristan Quilt