• 17.augusts - 21.septembris, 2019 - Festivāla "Rīgas tekstilmozaīka 2019" nolikums LV, RU
  • The rules of the festival are published here - ENG
  • 1.- 4.augusts, 2019 - "The Festival of Quilts" Birmingemā. Papildus informācija par konkursa kategorijām un iespējām piedalīties biedrības "Latvijas Tekstilmozaīka" seminārā š.g. 16.martā.
  • 1.marts - 25.aprīlis, 2019 - Mārupes Mūzikas un mākslas skolā ir apskatāma 1. Starptautiskā bērnu un jauniešu šķiedrmākslas darbu konkurss/izstāde ”Skaņu palete” līdz 25.aprīlim

  Šī gada tēma ir ,,Pumpuri plaukst’’ lai radītu pieredzes apmaiņu starp mākslas skolām, iespēju jauniešiem, pedagogiem un māksliniekiem iegūt jaunus draugus, idejas , sadarbības partnerus. Popularizēt tekstilmākslas, šķiedrmākslas daudzveidību, rosināt audzēkņu radošu pašizteikšanos, apliecinot savu individualitāti.

  Konkursā piedalās  bērni un jaunieši no mākslas skolām, interešu izglītības iestādēm un vispārizglītojošām skolām vecuma grupās: 8 – 11 gadi;12 – 16 gadi.

  Darbus varēja iesniegt:

  1.Tekstilmozaīkas (pachworks, kvilts)tehnikā,

  2.Zīda apgleznošana, batika, aušana tehnikā,

  3. Netradicionāli materiāli un tehnikas.

  Šogad piedalījās 30 mācību iestādes no Latvijas un ārzemēm ar 151 dalībnieku. Ir pārstāvētas vispārizglītojošās mācību iestādes, mākslas skolas, interešu izglītības iestādes.

  Latvijas tekstilmozaīkas biedrība ir lielākā atbalstītāja, jo katra no biedrības meistarēm ir ziedojusi savus audumus jaunajiem meistariem dāvanās viņu radošajām izaugsmēm.

  Izstāde ir apskatāma Mārupes Mūzikas un mākslas skolā, Jaunmārupē, Mazcenu aleja 39 no 1. marta-25. aprīlim.

  • 15.12.2018 - 20.01.2019 aicinām uz tekstilmozaīkas izstādi "Kad zvaigznes debesīs mirdz''. Gada nogale ir pārdomu brīdis, lai apstātos, atskatītos un ieklausītos – brīdis, kad dvēsele tiecas pēc kā gaiša, nebijuša un cēla. Biedrības „Latvijas Tekstilmozaīka” Ziemassvētku noskaņās darinātās tekstilkompozīcijas uzrunās un priecēs  gan tekstilmozaīkas  zinātāju, gan pirmatklājēju.
  • Pateicībā par festivāla "Rīgas tekstilmozaīka 2018" organizēšanu, biedrība saņēmusi Rīgas Domes dāvāto zelta diplomu. 
  • 01.februāris, 2019, Birmingema - EQA 30 gadu jubilejas izstāde 2019, tās nolikums apskatāms šeit
  • 5.oktobris - 4.novembris, 2018 - Liepājas muzejā, Kūrmājas prospekts 16/18, apskatāma Ainas Muzes darbu izstāde "Bezgalīgais pavediens"
  • 10. - 12.augusts, 2018 - Eiropas kvilta festivāls (The Festival of Quilts) ir noslēdzies. Bilžu galerijā vari aplūkot uzvarētāju darbus dažādās kategorijās.

 1. Karen Kallaghan, "Strelitzia", Kvilta mākslas meistaru kategorija

  Karen Kallaghan, "Strelitzia", Kvilta mākslas meistaru kategorija

  • 9.septembris, 2018
  Paldies festivāla "Rīgas tekstilmozaīka 2018" noslēguma pasākuma dalībniekiem un apmeklētājiem. Tiekamies nākošgad.
  -Sveicam minikviltu konkursa "Mantojums" uzvarētājus Edīti Lasi, Ilzi Šuļju un Kristīni Lagzdiņu.
  -Ainas Muzes ceļojošo balvu ekspozīcijā "Veltījums" ieguva Rita Sīmane ar darbu "Likteņjūra".
  -Žurnāla Praktiskie Rokdarbi balvas ieguva Gunta Skeltona un sujmasinas.lv piešķira savas balvas Mairitai Eglītei un Taigai Podegradei.
  -Bērnu konkurencē žurnāls Praktiskie Rokdarbi pasniedza savu balvu Elīzai Mickus un Paulai Andermanei bērnu darbam "Pastaliņas" no Rīgas 66.speciālās vidusskolas, pedagogs Lolita Sīmane
  -Savu sniegumu rādīja Rīgas 28.vidusskolas 5.-9.klašu audzēkņi ar sevis radītajām apģērbu kolekcijām "Pastaiga Rīgas parkos", "Jūra" un "Pidžamas", pedagogs Vija Liepa.
  • 18.augusts, 2018 - Festivāla "Rīgas tekstilmozaīka 2018" atklāšanas mirkļi
  • 18.augusts - 9. septembris, 2018 -  šī gada festivāla "Rīgas tekstilmozaīka 2018" nolikumi ir gatavi: LV, ENG, RUS
  • Festivāls "Rīgas Tekstilmozaīka 2018" minēts mūsu biedrības dalībnieces Gudrun Heinz (Vācija) blogā Bernina.
  • 9. - 12.augusts, 2018, Birmingema - 2018.gada Eiropas kvilta asociācijas (EQA) kvilta festivāla (The Festival of Quilts) noteikumi  izstādei "Robežas/ Robežlīnijas" ("Boundaries"). Lūk ieskats izstādē ar mūsu biedrības biedru piedalīšanos. Festivālam iesniedzamo darbu kategorijas un balvu fonds aplūkojams šeit.

  • Jūlijs, 2018 - Neliels ieskats, mūsu biedrības dalībnieces Mairita Eglīte un Lolita Sīmane šovasar apmeklējušas tekstilmozaīkas festivālu Gatčinā, Krievijā.
  • 4.janvāris, 2018 - biedrības "Latvijas tekstilmozaīka" biedri piedalījās Sergeja Jēgera labdarības fonda rīkotajā akcijā „Es mazā ziedā lielu mīlestību nesu” Iļģuciema sieviešu cietumā. Tika dāvinātas pašu veidotas mīkstās rotaļlietas kas varētu iepriecināt cietumā mītošos 15 bērnus un 280 sievietes. Šie mākslas darbi cietumā mītošiem veicinās izpratni par skaisto, kā arī veidos estētisku vidi. 

  • 19. augusts - 9.septembris, 2017 - Festivāls "Rīgas tekstilmozaīka 2017". 

        Festivāla nolikums: LAT - šeit; ENG - šeit; Programma: LAT - šeit

  • Mūsu biedrības dalībniece Gunta Sedleniece ieguvusi 3.vietu šī gada (2017.g.) izstādē The Festival of Quilts ar savu darbu 'Dzīves sapņi' kategorijā 'Mans pirmais kvilts', Birmingemā, Lielbritānijā. Izstādē piedalās arī Austra Celmiņa ar triptihu 'Mežģīņu spārni'. Apsveicam un lepojamies!
  • Godalgotie darbi apskatāmi šeit, savukārt pārējā festivāla bildes apskatāmas arī šeit.
  • Gudrun Heinz (Vācija) sagatavotajā izstāžu apskata noslēgumā piemin biedrības vadītāju Ainu Muzi un viņas tekstilmākslu.
  • Prezentācija Latviešu  etnogrāfiskās zīmes. Autors Lolita Sīmane
  • Guntas Skeltonas vizīte Prāgā tekstilmozaīkas izstādē, kurā piedalījās arī Latvijas bērni ar saviem darbiem izstādē "Mans dārzs"
  • Prāgā notika starptautiskā, ceļojošā bērnu izstāde ''Mans dārziņš'', kur piedalās arī Latvijas skolēni no dažādām skolām.
  • 10. - 13. augusts, 2017 - The Festival of Quilts, Birmingema, Anglija. The Festival of Quilts 2017 konkurss ir oficiāli atvērts ar kopējo naudas balvu £25,000. Katru gadu šajā kviltu konkursā tiek iesūtīti un izstādīti vairāk kā 700 darbu. Tos vērtē žūrija, kas sastāv no augstas klases māksliniekiem un kvilteriem. Pieteikums un konkursa nolikums angļu valodā pieejami šeit. Sīkāku inormāciju iespējams uzzināt sazinoties ar Elīnu Lūsis-Grīnbergu, telefons +371 29115286